Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Ubezpieczalnia

Zaczęty przez zeus, Lipiec 30, 2012, 10:36:17 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

zeus

Noszę się z zamiarem zakupu samochodu. Zastanawiam się jednak, ile wyniesie mnie składka oc (mam 23 lata, chciałbym samochód z silnikiem 1.6, rocznik 2000). Którego ubezpieczyciela w ogóle polecacie? Mój znajomy polecał mi najtańsze ubezpieczenie samochodu w Benefii, czyli tylko oc, bez ac. Co myślicie o tej ofercie? gdzie jeszcze warto obliczyć składkę?

wilhelmdilthey

Witam!

Wiesz co jak już będziesz miał swój samochód, to dobrze by było żebyś wiedział co robić jak się zdarzy szkoda. Dobrze jest też wiedzieć jakie obowiązki ma ubezpieczyciel przy likwidacji szkody. Ja niestety nie miałem tej wiedzy i straciłem przez to czas i pieniądze. Na szczęście mogę polecić Ci sprawdzone źródło wiedzy na ten temat https://www.autoreduta.pl/blog/porady/5-waznych-pytan-o-likwidacje-szkody-sprawdz-czy-znasz-odpowiedzi Polecam Ci dokładnie sprawdzić ten artykuł być może uda Ci się uniknąć moich błędów. Szkoda, że mi nikt nie podesłał takiego wpisu. Pozdrawiam serdecznie!

Ryan

A czy w przypadku ubezpieczenia OC, warto jest brać inne ubezpieczenie niż to najtańsze? Jaki macie pogląd na ten cel?

zelazny

Cytat: Ryan w Styczeń 29, 2020, 07:55:02 AM
A czy w przypadku ubezpieczenia OC, warto jest brać inne ubezpieczenie niż to najtańsze? Jaki macie pogląd na ten cel?

Ubezpieczenie OC ma to do siebie, że jest ściśle zdefiniowane w tych wszystkich ustawach o OC.
Krótko mówiąc, towarzystwa ubezpieczeniowe musza spełnić wymagania, które określił ustawodawca. Dlatego też wiele osób szuka tych najtańszych polis - co jest słuszną taktyką. Bo skoro wszędzie zakres jest podobny, to po co przepłacać.
Taką ideę mają również porównywarki ubezpieczeniowe takie jak https://superpolisa.pl/

Tam definiujesz swój samochód, podajesz jego parametry i inne tego typu elementy, a w odpowiedzi generowana jest wycena.

mczay

Odbiegając trochę od ubezpieczenia samochodu, ale pozostając w dalszym ciągu w temacie ubezpieczeń, jak to jest z dodatkowym ubezpieczeniem dla waszych dzieci? Wykupujecie im polisę? Ja nosze się z zamiarem kupienia tego ubezpieczenia dodatkowego https://www.compensa.pl/