Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Pierwszy raz

Zaczęty przez PabloPicasso, Listopad 12, 2013, 02:05:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PabloPicasso

O czym należy pamiętać decydując się na tak ważny krok, jakim jest podjęcie współżycia? Czy wy przygotowywaliście się do niego w jakiś szczególny sposób? Niewielu młodych ludzi pamięta, a być może nawet nie wie, że bardzo ważne jest przebadanie się partnerów pod kontem chorób wenerycznych czy wirusa HIV. Dobór odpowiedniej metody antykoncepcji, to kolejna ważna sprawa, o której należy pamiętać.
Jakie jest Wasze podejście o tego tematu?

cejrowska

Najważniejsze to zabezpieczenie. Na ogół współżycie rozpoczyna się w młodym wieku, w czasie gdy nie jest się jeszcze gotowym na dziecko, w czasie gdy w głowie nadal jest zabawa, dlatego na 1. miejscu moim zdaniem jest zabezpieczenie. Wspominając swój pierwszy raz nie przypominam sobie jakoś szczególnych przygotowań, po prostu tak wyszło.

jedynka

O zabezpieczeniu, to jest podstawa. Moim zdaniem ten pierwszy raz jest istotny i jest ważne z kim, gdzie, w jaki sposób. Przynajmniej dla mnie to miało znaczenie, bo miło wspominam tamte chwile.

Trekke

Zapomnieliście o najważniejszym, jest to pierwsza nie powtarzalna chwila i będziecie pamiętali ją do końca waszych dni, ale też ważnym aspektem jest zabezpieczenie się, Poczytajcie sobie stronę seks.org.pl/ jest tam wiele artykułów związanych z tym tematem.

ciri

Nie sama antykoncepcja jest istotna, ale samo podejście do tematu oraz nauka sztuki miłości. Bo nie trzeba ukrywać, że jest to sztuka, a niestety przez to że u nas w kraju jest ona wstydliwa często młodzi ludzie uczą się jej z filmów porno. I tak powstaje błędne koło bo młodzi przestają siebie nawzajem szanować

Jonkisz

antykoncepcja ważna, ale przede wszystkim ważne jest, żeby być pewnym że chce się podjąć współżycie...

Promil

Jeśli nie chce się być ojcem za pierwszym razem to bardzo wskazana antykoncepcja.

balerina

Dla mnie zabezpieczenie przed ciaza bylo najwazniejsze.. wzcesniej bralam jestem spamerem, teraz mam wkladke levosert. Partnera mam stalego od lat wiec chorob wenerycznych sie nie boje .. o ile mnie nie zdradza :D