Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Wartościowe ksiązki dla dzieci

Zaczęty przez Wilm, Listopad 29, 2021, 06:58:04 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wilm

Cześć,
Poszukuję książek dla 2 latków o problematyce:      1. bicia siebie nawzajem (bicie to nie zabawa, można zrobić komuś krzywdę)
2. zabieraniu zabawek (dzielenie się, współpraca)
3. krzyku (nie krzyczymy na całe gardło dla zabawy, bo innym to przeszkadza)

Zadra

Tupcio Chrupcio umiem się dzielić - Chrupcio nie chce się podzielić zabawkami z siostrą, które nosi ze sobą, żeby tylko siostra nie mogła się nimi bawić. W przedszkolu też siedzi w kącie ze swoimi zabawkami i nie rozumie, że inni bawią się wspólnie. Potem idzie w odwiedziny do kolegi, który bez probemu dzieli się z nim wszystkim - od zabawek po jego porcję ciasta. Na koniec Tupcio kradnie koledze koparkę i dostaje reprymendę od mamy, która każe odnieść zabawkę i przeprosić. Kolega wybacza Tupciowi i podejmują decyzję, że od teraz będą się wymieniać zabawkami od czasu do czasu. Na koniec w przedszkolu Tupcio zaczyna się dzielić z innymi dziećmi.
To ma troszkę więcej tekstu, ale bardzo w temacie.


Polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://www.eduksiegarnia.pl/wir-wydawnictwo

W księgarni jest wiele wartościowych pozycji tego rodzaju. Coś na pewno dla dziecka znajdziesz.

kamaya

Wiele wartościowych książek dla dzieci widziałam w tym https://www.smyk.com/ksiazki-muzyka-film.html sklepie. A można tu znaleźć nie tylko książki ale wszystko dla dzieci, także zabawki edukacyjne i bardzo fajne puzzle idealne dla dzieciaków

zoja80

My bardzo cenimy sobie książki o emocjach. Kupiliśmy całą serię i czytamy dzieciom do snu. Są ciekawe historii bohaterów i dopytują, a to dla nas ważne. Zastanawiam się, czy odzyskalibyśmy, chociaż część kwoty w przypadku chęci, czy potrzeby ich sprzedaży. Znalazłam skup: https://blackbooks.pl/content/18-skup-ksiazek-tczew, który działa online. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie, a co Wy o tym myślicie?

zoja80

Jak już kiedyś wspomniałam książki odgrywają kluczową rolę w rozwoju dziecka, ale warto również rozważyć różnorodne zabawki wspierające jego rozwój. Zabawki nie tylko dostarczają radości, ale także stymulują zmysły i umiejętności poznawcze malucha. Zabawki edukacyjne, takie jak klocki, gry planszowe, puzzle https://smartmemories.pl/sklep/zabawki-edukacyjno-rozwojowe/ukladanka-logiczna-owoce-i-warzywa/ czy zabawki do zabawy z liczbami, mogą wspomagać rozwój logicznego myślenia, zdolności matematyczne i umiejętności społeczne.