Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Literaratura w Polsce

Zaczęty przez hala48, Czerwiec 15, 2011, 12:38:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

hala48

Zobacz jaką literaturą się chwalimy na culture.pl

pinokio

O a ta stronka to kojarzy mi się z imprezami kulturalnymi z okazji przejęcia prezydencji. Tak dokładnie to jej nie przestudiowałem jeszcze. Dzięki w sumie na zwrócenie uwagi na literaturę. Z tego co kojarzę to poza naszymi granicami będzie promowany Lem.

108


liliputek

Lem jest jedynym szezej znanym pisarzem polskim za granica. Niech zyje Lem!

waserx

jedyny kontakt z Lemem jaki miałem to film solaris - skutecznie mnie zniechęcił do dzieł tego pisarza ale może warto spróbować książki?

zuziamarzec123

Ja w ogóle nie jestem fanką takiego gatunku ale przeczytałam jego jedną książkę i muszę przyznać że był niezła. Może nie jakaś fenomenalna ale wciągała i dobrze się ją czytało.
Lokaty - najlepszy sposób na pomnażanie oszczędności

Sonia89

Prawda jest taka,że polska literatura miewa się o niebo lhttps://aboard.pl/Smileys/default/wink.gifepiej od kinematografii. Mnie, żebym poszła do kina na polski film musieliby zapłacić  ;)

pierniczka

Tutaj muszę się zgodzić z Sonią, chociaż ostatnie produkcje nie były aż tak złe (pomijam oczywiście komedie, bo to w ogóle żenada). A polską literaturę bardzo sobie cenię, uważam, że mamy się czym pochwalić.

tomeh

Lem niestety wiele powieści inspirowanych ma innymi autorami i ma ciężkie pióro. Zobacz sobie Janusza  Zajdla czy Asimowa na nich wzorował się Lem także często.
totemat.pl - z filmami i artykułami

Nina90

Skoro Lem, to może unowocześniona wersja - Twardoch? "Król" jest GE NIAL NY!  ;)

Zadra

#10
Ja niedawno skończyłam "Cierpkość wiśni", czyli drugą część trylogii owocowej, której żadnej z Was nie muszę przedstawiać, więc nawet nie pisałam  , a teraz czytam :Ostatni akord"Erich'a Segal, wg bibliotekarki bardzo wciągające, mnie wciąga średnio, ale może sie rozkręci...

No i zamierzam sięgnąć po ksiązki filozoficzne Tatarkiewicza. https://ksiegarnia.pwn.pl/autor/Wladyslaw-Tatarkiewicz,a,72385240
Ostatnio przeczytałam kilka recenzji i są bardzo polecane.

ukrytywlisciu

Jeśli chodzi o literaturę w Polsce to Urbanowicz. Polecam fanom horrorów

fragmaj

Sto lat samotności i Miłości w czasach zarazy Marqueza, Terror Dana Simmonsa, Zlodziejka ksiazek Marcusa Zusaka, Na złotej Górze Lisa See, Sagi islandzkie.

Ogólnie bardzo lubię osobiście tego typu książki historyczne :) Wśród księgarni warto jest wyróżnić matfel https://matfel.pl/

mczay