Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Panele fotowoltaiczne

Zaczęty przez wilhelmdilthey, Kwiecień 01, 2021, 02:41:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wilhelmdilthey

Hej, czy w dzisiejszych czasach opłaca się inwestować w fotowoltaikę? Szukałem na ten temat informacji w sieci i znalazłem ciekawą ofertę https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/ i według kalkulatora dostępnego na tej stronie wystarczy mi tylko kilka paneli (biorąc pod uwagę dotychczasowe rachunki za prąd), więc inwestycja powinna się zwrócić już po kilku latach, bodajże dziesięciu jak dobrze liczę. Sąsiedzi też korzystają z paneli, więc lokalizacja jest dobra. Jak myślicie, opłaca się?

zbyszko

a co uważasz za opłacalne?? Na pewno jak masz pieniądze warto zamontować panele na pewno będzie oszczędność bo będziesz miał własny prąd. A jak zauważam co roku ceny prądu rosną. Zawsze można przed decyzją popytać innych użytkowników paneli albo zadzwonić do sprawdzonych firm montujących panele np Stilo Energy wujek ma i jest zadowolony.

mczay

Teraz naprawdę jest to w co drugim domu

zoja80

Nie wiem, czy wiecie, ale w tej branży wykorzystuje się drony. Można przeprowadzić inspekcję instalacji fotowoltaicznych za pomocą latającego urządzenia. Przyznam szczerzę, że trochę się zdziwiłam, jednak gdy bardziej zagłębiłam temat, to faktycznie lista zastosowań dronów w poszczególnych branżach jest bardzo długa. Możecie być zainteresowani tym tematem, więc odsyłam was do strony: https://ironsky.pl/drony-do-fotowoltaiki-i-inspekcji/

balerina

oczywiscie ze sie oplaca, prad coraz drozszy a kazdy ma urzadzenia ktore go pozeraja w calosci.. panele to dobre rozwiazanie, wazne tylko by je serwisowac i oczyszczac np przez firme https://www.egsystem.pl/

kaszka

Pewnie, że warto inwestować! Prąd na pewno zdrożeje, kwestia tylko kiedy. Nie będzie możliwości aby wiecznie mrozić ceny, państwa na to nie stać. A takie panele to szansa na zmniejszenie rachunków za prąd i to znaczne. A inwestycja szybciej może się zwrócić dzięki dotacjom, na https://fiberlink.pl/fotowoltaika/blog/moj-prad-6-0-kiedy-startuje-i-jakie-dotacje-zapewni-wlascicielom-fotowoltaiki/ sprawdzicie jaka niedługo może się pojawić.