Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Bolący staw kolanowy

Zaczęty przez Promil, Listopad 17, 2013, 07:15:57 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Promil

Jakiś czas temu nadwyrężyłem staw kolanowy. Byłem z tym u lekarza, który powiedział, że nie jest to nic strasznego. Przepisał opaskę uciskową, zaproponował również abym smarował czymś bolące mięśnie. Ja jednak nie orientuję się w ogóle w tym temacie, może mi ktoś z was polecić jakiś żel, ewentualnie maść?

szwagier

#1
Najlepiej zapytaj w aptece co warto stosować, preparatów jest bardzo dużo doz.pl/apteka/k30-Miesnie_i_stawy - możesz poprosić o jakiś żel lub maść. Nie wiadomo czy nie masz też problemów z chrząstką, tak wiec też mógłbyś brać coś na wzmocnienie. Musisz napisać więcej szczegółów, ale najlepiej udaj się do apteki.

jamie


Kaska

Pojawiający się coraz częściej ból mięśni i stawów jest w mojej ocenie czymś niepokojącym. Szkoda, że lekarz podszedł do tej sprawy tak pobieżnie. Nie możesz tego bagatelizować i dobrze byłoby dowiedzieć się, co tak naprawdę ci dolega. W tym celu zapoznaj się może z tym artykułem: https://rozruszajstawy.pl/bol-stawow/reumatyzm-a-bol-stawow. Choroby reumatyczne są czymś, na co nikt z nas nie chce w przyszłości chorować, bo w znaczny sposób utrudniają życie.

balerina

Bóle stawów świadczą o ich urazach dlatego w takich sytuacjach nie ma na co czekać i powinno się jak najprędzej wybrać do ortopedy. Ja w przypadku wszelkich urazów zawsze kieruje się do RexMedica sport bo tam mogę liczyć na to, że zostanę przyjęta od razu a w razie konieczności wykonania badań nie będę musiała czekać na odległe terminy.

fitneska96

A próbowałeś zabiegów rehabilitacyjnych? Myślę, że zestaw zabiegów fizykoterapeutycznych i różnego rodzaju masaże powinny Ci pomóc. Do tego warto zaopatrzyć się również w jakiś jestem spamerem  na stawy, na pewno rehabilitanci ze Sport-Kliniki Ci jakieś zalecą. Osobiście korzystam z zabiegów  w Sport-Klinice. Znakomity sprzęt, super rehabilitanci i przede wszystkim wysoka skuteczność. Bardzo polecam.

lilianna21

Na bóle reumatyczne, stany zapalne itd pomaga tlenoterapia, u mnie co jakiś czas niestety się pojawiają dolegliwości i leki, maście na chwilę pomagają. Lekarz zalecił mi takie sesje w komorze hiperbarycznej, gdzie się leży i oddycha tlenem. Chodzę na to do ATAmed i efekty są widoczne:)

Gorbatshov

Najlepiej pójść do fizjoterapeuty. On coś zaradzi.

messi

Ale przecież badanie USG można załatwić szybko, a nawet ekspresowo, bez czekania tygodniami w kolejce. Znacie Multimed? Da się ustalić termin nawet za kilka dni. Od razu możecie mieć konsultację. Nie wychodzisz z gołym wynikiem badania. Cena badania przyziemna, nie trzeba mieć skierowania i tak to powinno wyglądać. Nie zwlekajcie z takimi rzeczami. Im szybciej to załatwicie, tym lepiej.