Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Sklep internetowy

Zaczęty przez Jetfire, Październik 20, 2011, 10:06:23 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jetfire

Witam, mam do was pytanie, czy ktoś kiedyś zakładał sklep internetowy? Jak to wygląda "od kuchni"?

Jetfire

Nikt nic nie wie na ten temat?

Jetfire

#2
We własnym zakresie znalazłem firmę z którą myślę współpracować :) dzwoniłem i bardzo miła obsługa, wyjaśnili wszystko dokładnie.

dziejo

Ja współpracuję z strony www poznań i jestem bardzo zadowolony. Pełen pakiet usług,czyli wszystko w jednym miejscu :)
Ceny też są dobre jak na tą branżę.

lament

Zazwyczaj proces instalacji oraz zarządzania masz opisany w dokumentacji konkretnego producenta sklepu internetowego. Ze swojej strony mogę polecić komercyjne jakieś rozwiązanie. Postawienie sklepu to już raczej poważniejsza kwestia, a darmowe rozwiązania nie zawsze są stabilne bezpieczne i porządnie rozwijane.

szwagier

Jeżeli nie jesteś zorientowany, zostaw to specjalistom. A jak chcesz samodzielnie to masz kilka opcji. Darmowy skrypt, płatny skrypt, abonament. Wszystko ma swoje wady i zalety. Podaj lepiej więcej szczegołów, co to ma być za sklep, jakich wymagań oczekujesz, itp.

seven

Dzisiaj konkurencja w tej branży jest ogromna i w dość niskich cenach można kupić jakieś gotowe sklepy.

jamie

Poszukaj może porad w internecie :)

Ryan

#8
Cytat: Jetfire w Październik 20, 2011, 10:06:23 AM
Witam, mam do was pytanie, czy ktoś kiedyś zakładał sklep internetowy? Jak to wygląda "od kuchni"?
Masz dwie opcje

Shoper - opcja dla osoby początkującej, dość prosto można tam zalożyć sklep jednak bywaja problemy ze stabilnością. Jak rownież abonamenty nie są najtańsze

Magento  i inne darmowe platformy  - jeśli się znasz to postawisz tak sklep samodzielnie, jeśli nie to wymagane jest wsparcie programistyczne. Jednakże daje to o wiele większe możliwości co do pozycjonowania strony, poza tym dobrze działa na urządzeniach mobilnych.

Wiecej informacji o poszczególnych cms znajdziesz na tej stronie http://jakicms.com/

CezaryGM

spróbuj podstaw na platformie shoper
Zapraszamy na zakupy, mamy ciepłe parapety w naszej ofercie

fragmaj

#10
Masz tutaj dwie możliwości

Stworzenie sklepu internetowego na jednym z darmowych cms takich jak presta czy magento. Nie będzie to jednak takie proste oraz wymaga przynajmniej podstawowych umiejętności programistycznych. Jeśli ich nie posiadasz, trzeba bedzie i tak zapłacić za wsparcie informatyczne, szczególnie jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa.

Skorzystanie z gotowej platformy takiej jak Shoper - opcja z której korzysta bardzo wiele osob z uwagi na to, ze pozwala postawić sklep praktycznie przy posiadaniu zerowych funduszy.

Na stronie jest o tym artykuł.  https://www.bielsko.info/24138-gotowy-sklep-internetowy-czy-dedykowany-cms-co-wybrac

Wilm

Opcji jest bardzo wiele. Platform jest sporo. Shoper jest płatny, jednak jest bardzo wiele bezpłatnych platform do załozenia sklepu internetowego, takich jak
PrestaShop
Magento
Quick.Cart
OpenCart
WooCommerce
VirtueMart

Dwie najczęściej stosowane w Polsce to Magento oraz Presta. Wiadomo, ze stworzenie sklepu internetowego na Preście czy na Magento wymaga sporego przygotowania i bywa trudniejsze niż stworzenie sklepu na Shoperze, z drugiej strony mozemy pozbyć się nadmiaru kodu. Jak i strone mozna znacznie łatwiej pozycjonować.

Duże znaczenie mają teksty na stronie, polecam tę firmę https://tekstokracja.pl/teksty-seo/ Oferują pisanie profesjonalnych tekstów seo.

Nie zapomnij ronwiez o reklamie. Jest ona bardzo ważna. Sklepów internetowych jest wiele, ostro sie pozycjonują i jeśli nie zainwestujesz w odpowiednia reklamę to wiele nie zdziałasz na tym polu.

wilhelmdilthey

Ja co prawda na mniejszą skalę, ale też chciałbym rozkręcić własny biznes w Internecie. Zawsze to jakieś dodatkowe źródło przychodu. Wpadłem na taki artykuł https://cyfrowerewolucje.pl/pierwsze-kroki-w-sieci-jakich-narzedzi-potrzebujesz-na-start-e-sklep-dropshipping-i-szybkie-platnosci-w-pigulce/ i po lekturze wydaje mi się, że to spoko opcja na początek, zwłaszcza że nie chciałbym od razu inwestować w towar. Jeszcze nie wiem, co sprzedawać, myślałem o basenach, ale tyle tego już na rynku... Zajmował się tu ktoś dropshippingiem i może podrzucić jakiś pomysł?

mczay

W temacie sklepu internetowego to warto wiedzieć przed jego założeniem co chcemy tam sprzedawać. Tutaj https://bluemedia.pl/baza-wiedzy/blog/ecommerce/jakie-kategorie-produktow-przynosza-najwieksze-zyski-w-ecommerce macie opisane jakie branże mają najlepszą sprzedaż, co ludzie chętnie kupują online, warto w te gałęzie zainwestować.