Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Alergia na kurz

Zaczęty przez lilianna21, Październik 25, 2018, 02:47:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lilianna21

Od dziecka mam alergię na roztocza i kurz i bardzo kichałam wszędzie gdzie kurz był. Czy ogólnie wszędzie ;) odkurzanie częste itd nic nie dawało, odczulanie tak samo. i wiecie co mi pomogło? Ozonowanie o ktorym się dowiedziałam przypadkiem niedawno. ozonowanie zabija roztocza i też usuwa nieprzyjemne zapachy:) u mnie była firma Airozone i jestem zadowolona, będę korzystać z ich usług częściej na pewno.

Wy macie sposoby na radzenie sobie z alergią? To chyba jedna z bardziej uciążliwych alergii bo kurz jest wszędzie:<

fitneska96

ja chodziłam do lekarza to brałam takie leki na alergie

Zośka

Jest taka marka preparatów Allergoff, między innymi płyny do tkanin jako neutralizatory allergenów kurzu domowego, czy do prania, a ja stosowałam spray neutralizator. Stosuje się go raz na pół roku do materacy, dywanów, tapicerki chociaż staram się mieć tylko to co niezbędne, zasłon dawno się pozbyłam. Uważam, że warto go wypróbować, według mnie jest skuteczny. Ja o tych produktach dowiedziałam się z apteki internetowej wapteka i tam to zamawiałam.

Karolcia22

Bardzo pomocnym urządzeniem jest oczyszczacz powietrza, który ja mam zresztą w domu , to jest oczyszczacz z sharpa kc d40 euw z Goodair.pl . Zakupiony ze względu na alergię mojego syna oraz targicznie suche powietrze. Wczesniej miałam poziom nawilzenia 32% teraz mam przynajmniej te 52-55%. Lepiej się śpi synowi, doszło do tego, że obeszło się bez leku, który zawsze stosowaliśmy na noc.

barka

zgadza się, u mnie też są alergicy w domu i taki zabieg jak ozonowanie pomieszczeń sprawdza się w takiej sytuacji idealnie, powietrze jest czystsze, bez problemu można zasnąć czy normalnie funkcjonować. Raz na jakiś czas zamawiamy taki zabieg w firmie Airozone. Planuję także zamówić tę usługę do firmy.

Promil

Na alergię bardzo dobry jest allertec https://www.doz.pl/apteka/p5285-Allertec_WZF_10_mg_jestem spamerem_powlekane_7_szt. szybko działa.

Zadra

#6
Sama miałam alergię na kurz. I niestety ale z roku na rok się nasilała. Dodam, ze regularnie sprzątałam mieszkanie była to dla mnie podstawa. Jednak pomimo to nie mogłam się tej alergii pozbyć.

Zdecydowałam sie na odczulanie. Za namową koleżanki, która sie odczulala na inny alergen oraz była zadowolona. I ponoc bardzo pomoglo. Chodzilam na wiele spotkan oraz musiałam przejść wiele zastrzyków, które jak wiadomo przyjemne nie są ale nie żałuję, ze się na to wybrałam. Alergia jest o wiele mniejsza, wreszcie mogę normalne żyć.  https://dbam-o-zdrowie.pl/wazny-temat-alergia-na-czym-polega-odczulanie/ Na stronie jest opisane jak to wyglada

Gwiazda

Oczyszczacz przy takiej alergii to podstawa w sypialni ale i generalnie w domu gdzie przebywa alergik. Daje dużą ulgę. U nas oczyszczacz działa cały czas, już się do niego przyzwyczailiśmy. Mamy  model Lavender z Mateko https://www.mateko.pl/produkt/gap-zielony-oczyszczacz-powietrza-lavender-3/, oczyszczacz jest z nawilżaczem, z tej funkcji też czasami korzystamy. Kupiliśmy go ze względu na cykle leśny, którego nie mają inne firmy

barka

Jeśli faktycznie cierpisz na alergię, to warto zdecydować się raz na jakiś czas na ozonowanie pomieszczeń. Mam nawet namiar na świetną firmę, a mianowice Airozone która zajmuje się takimi sprawami.

zoja80

Alergia na kurz i roztocza to jedna z najgorszych alergii, jaka może nam się trafić. W końcu jest to alergen , którego nie da się uniknąć . W takim przypadku warto być pod opieką dobrego lekarza, który odpowiednio dobierze leczenie . Tutaj można znaleźć dobrego alergologa https://derm-al.pl/pl/medycyna-specjalistyczna/alergologia-dorosli . Ja ze swojej strony mogę polecić jeszcze oczyszczacz powietrza do domu, który u nas się sprawdza.

balerina

Ozonowanie to najlepszy sposob na roztocza, tez robimy raz na pol roku bo syn jest uczulony. Korzystamy z jednej sprawdzonej firmy https://www.osuszanie-slim-pol.pl/ bo wiemy ze robia to porzadnie i sa przystepni cenowo