Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Soczewki kontaktowe.

Zaczęty przez Blablaka, Październik 14, 2011, 09:03:20 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Blablaka

Cierpię na wadę wzroku jaką jest astygmatyzm a dodatkowo wstydzę się nosić okulary. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem soczewek kontaktowych. Troszkę poczytałam i w sieci dużo osób poleca soczewki na astygmatyzm od Acuvue. Czy ktoś z was używa może tych soczewek lub innych od tego producenta?

kamol

Ja używam zwykłych soczewek, ale koleżanka ma właśnie te na astygmatyzm i jest to dla nie bardzo komfortowe. W okulary z cylindrami sprawiały, że jej twarz wyglądała nienaturalnie. Teraz nie musi się już tym przejmować, a w dodatku uprawianie sportu stało się prostsze. Spytam się jej o firmę, to później wrzucę:)

pierniczka

Wiem, że soczewki acuvue oasys for astigmatism można znaleźć w ofercie sklepu internetowego zdrowesoczewki.pl, więc warto się z nią zapoznać. Teraz astygmatyzm nie jest żadnym przeciwwskazaniem do noszenia soczewek, ponieważ ich producenci wyszli naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów.

jamie

Moja koleżanka ma astygmatyzm i też nosi takie soczewki.

pierniczka

Wydaję mi się, że one się jednak najlepiej sprawdzają. Bardziej niż okulary.

Wilm

#5
Lubie soczewki kontaktowe jednak przyznam,ze i u mnie o wiele lepiej sprawdzaja się okulary
są wygodniejsze, nie pieką mnie oczy
obecnie mam tak dobrze do siebie dopasowane okulary, że po prostu nie mam ochoty ich ściągać
jak również nie muszę nakładać soczewek ( nigdy jakoś nie mogłam się do procesu przyzwyczaić).

Polecam wybrać się do dobrego salonu optycznego, takiego w którym jest możliwosć zrobienia sobie badania wzroku Ze swojej strony polecam na przykład Aurum. https://aurum-optics.pl/salon-staromiejska-katowice Tutaj kontakt do ich placówki w Katowicach gdzie kupowałem okulary

messi

To mam pytanie - czy tak jest: http://ioptyk.pl/jak-odczytac-wade-wzroku-z-recepty/ ?
Czy tak faktycznie jest? Udało Wam się odczytać? Nie ma różnych wzorów czy coś takiego?

mczay

Ja kompletnie nie wyobrażam sobie na co dzień nosić okularów dlatego też stawiam na soczewki ;)

zoja80

Cześć, ja zamiast soczewek czy też okularów zdecydowałam się wybrać do https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku i dowiedzieć się, czy kwalifikuje się na operację laserową, muszę przyznać, że sama obsługa była bardzo przyjazna, wszystko dokładnie mi wyjaśnili, także najprawdopodobniej zdecyduję się na tą operację. Okulary bardzo mi przeszkadzają i nie czuję się w nich komfortowo, natomiast soczewki mnie uczulają. Myślę, że warto sie zastanowić nad taką laserową korekcją wzroku. Według mnie ułatwia ona życie codzienne.