Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Panele czy podloga z drewna?

Zaczęty przez kuba921220, Luty 14, 2013, 10:30:09 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pierniczka

Wiadomo, że lepsza jest drewniana podłoga. Ale również kosztowniejsza, dlatego tyle ludzi decyduję się na panele.

Basiorka24

Mnie to obojętne, i tak wolę dywany :P

Madzia12

Hej
Remont to ciężki kawałek chleba. Ja osobiście lubię bawić się w różnego rodzaju naprawy, przemeblowania itd. Jedynie mam problem z kładzeniem tapet i mocno mnie to denerwuje (jestem pedantem, jak coś nie jest równo - doprowadza mnie do szału, a też moje ręce nie zawsze współpracują ze mną tak, jakbym chciał). Na szczęście od tego się odchodzi. Na stronie https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/tarcica-budowlana-i-osb/plyta-osb są fajne oferty i warto je przejrzeć.

lilianna21

Panele są spoko, chociaż podłoga z dewna trwalsza. Ale też droższa. Ja u siebie mam i drewno, i panele i wszystko fajnie się sprawdza, chociaż i tak uwielbiam dywaniki :D

Gorbatshov

Ja wolę panele. Nie ma z nimi tyle "zachodu", co z drewnianą podłogą.

fitneska96

tylko parkiet! mam mega sentyment do parkietu

Zadra

#21
Polecam Panele winylowe.
Podłogi winylowe charakteryzują się wodoodpornością, dlatego z powodzeniem możesz ułożyć je nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w kuchni i łazience. Taka wodoodporna podłoga to doskonała alternatywa dla tradycyjnych, zimnych płytek, a także sposób na wprowadzenie światowego designu do każdego wnętrza w domu.

Poza tym obecnie jest bardzo wiele wzorów, wiele z nich idealnie przypomina drewno.  https://www.wykladzinywapol.pl/wykladziny/pvc

marcinkowalczuk

Ja mam panele i dywan w pokoju dziecka z https://sklepsindbad.pl/kolekcje/dywany-dzieciece/dywan-dzieciecy-mis-na-statku-niebieski/. Szczególnie że bardzo ociepla jej ten niebieski miś wnętrze i bardzo przyjemnie wyglada.

marcinkowalczuk

Można śmiało zastosować podłogę z drewna. Na to położyć fajny dywan https://sklepsindbad.pl/kolekcje/dywany-nowoczesne/dywan-new-idea-marmurek-gl22/ który będzie chronił naszą podłogę przed zniszczeniem.

zetor

NO własnie widzę, że nie jest to wcale taki oczywisty wybór.

Garbo

Na co byś się nie zdecydował (bo decyzja to wyłącznie kwestia twego gustu), pamiętaj, by pod podłogę położyć dobry podkład. Dotyczy to zarówno podłóg pływających (czyli z paneli i drewnianych) jak i podłóg z wykładziny. Jeśli zdecyduje się na drewno czy panele to najlepszy podkład to pianowood firmy Organika .Doskonale dociepla podłogę (jego współczynnik przewodzenia ciepła wynosi: 0,041W/mK przy grubości 4 mm), a równocześnie świetnie wycisza (zdecydowanie lepiej niż inne podkłady jak np. polietylenowe, polistyrenowe czy korkowe). Pod wykładzinę natomiast świetnie sprawdzi się pianocarpet - też od firmy Organika, który daje efekt tzw. miękkiego podłoża, co czyni podłogę bardzo komfortową w użytkowaniu.

marcinkowalczuk

Moim zdaniem warto zainwestować w swoje mieszkanie. Warto dodać coś co sprawi nam przyjemność w naszym domu. Fajne porady znajdziesz na sklepuedyty.

wilhelmdilthey

Moim zdaniem panele będą bardziej uniwersalne i po prostu tańsze w eksploatacji. Zarysowanej czy pobrudzonej podłogi nie da się tak łatwo zreperować, a jeśli chodzi o panele, to można po prostu wymienić jedną, czy kilka sztuk. Polecam przy okazji kupić trochę więcej niż potrzebujemy i odstawić w takie samo miejsce, żeby kolor zmienił się tak samo jak tych, które są na podłodze - po wymianie nie będzie widać. Polecam swoją drogą podłogi w mieszkaniach z tej inwestycji https://www.profbud.info/zakatek-cybisa ja wybrałem panele, poza kuchnią i łazienką.

zbyszko

panele winylowe są coraz częściej wybierane. U znajomych ostatnio wleciały panele arbiton wyglądają bardzo ładnie. Są odporne m.in. na wodę. Przyjemne w dotyku i dobrze sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym.

Gwiazda

My braliśmy panele, o drewno trzeba dbać. A panel jest niedrogi, łatwy w montażu. Takie mamy praktyczne podejście