Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Zatykające się ucho

Zaczęty przez Patryszka, Wrzesień 27, 2011, 10:11:09 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Patryszka

Od pewnego czasu moja babcia ma problem z zatykającym się uchem. Tworzą się woskowe czopy. Słyszałam, że są w aptekach preparaty bez recepty, które można stosować do rozpuszczania woskowiny. Słyszałam o Cerumex MD, czy ktoś może mi powiedzieć coś o tym produkcie, żebym w ciemno nie kupowała? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Marcos23

Wizyta u laryngologa byłaby lepszym wyjściem.

Patryszka

Byłam u laryngologa i przepłukał mi ucho, ale zapobiegawczo powiedział, żebym kupiła Cerumex MD jak będę wracała do domu, bo powiedział, że jak się ponownie zatka, to nie muszę już do niego przychodzić, tylko wystarczy zakropić parę kropelek do uszu i przejdzie.

wilhelmdilthey

Cześć:)

Wiesz co dobrze, że rozpoczęłaś ten watek. Z płukaniem uszu trzeba uważać. Co więcej specjaliści nie polecają robić tego w domu. Tutaj https://www.fonix.pl/higiena-uszu/plukanie-uszu-w-domu-bezpieczne-czy-nie masz wszystko wyjaśnione ze szczegółami. Są fajne preparaty, które bez najmniejszego problemu pozwolą Ci oczyścić uszy. Są bezpieczne, a sama procedura jest naturalna, a to chyba bardzo ważne?! W razie jakichkolwiek wątpliwości po prostu kliknij na link, tam odnajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia:)

Zadra

#4
Po pierwsze polecam nie leczyć się samodzielnie jesli cos jest nie tak bo można sobie tak narobić więcej szkody niż pożytku. Po drugie dobrze moim zdaniem będzie zapisać się do laryngologa który przypisze odpowiednie leczenie oraz zaproponuje co robić w takiej sytuacji.

Jesli laryngolog powie, ze wszystko jest ok, dobrze będzie na pewno wybrac się do salonu w jakim będzie możliwość zbadania sobie słuchu, szczególnie, że takie wady w dzisiejszych czasach ma coraz więcej młodszych osób.

Ze swojej strony polecam Geers https://www.geers.pl/ , w salonie jest opcja wykonania badania słuchu za darmo.

zoja80

Myślę, że w pierwszej kolejności warto udać się na wizytę kontrolną do laryngologa , który będzie w stanie po badaniu fizykalnym ocenić problem i postawić diagnozę w celu dobrania odpowiedniego leczenia. Ze swojej strony polecam doktora https://derm-al.pl/pl/dr-med-krzysztof-kicinski . Moim zdaniem ma dobre podejście do pacjenta, którego potrafi w spokoju cierpliwie wysłuchać.