Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Pękająca skóra na dłoniach

Zaczęty przez Ryan, Październik 24, 2022, 09:04:22 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ryan

Mam problem ze skórą na dłoniach, pęka boli i piecze. Jest zaczerwieniona. Co robić i co może pomóc?

fragmaj

Miałam to samo, różne specyfiki i maści nic nie pomagały. Dopiero gdy przestałam jeść gluten i nabiał czyli alergia- sprawdź czy to powoduje coś z jedzenia, za każdym razem jak odrobine zjem tego co nie powinnam skóra pęka i rany trudno się goją dopóki powtarzam błędy - alergolog się martwił jak widział moje dłonie a jak zobaczył pierwszy raz moje zagojone ręce był w szoku i pytał co pomogło - myślał że leki ale miło się zaskoczył że rozwiązanie było tak proste.

Poza tym verdelab.pl ma w swojej ofercie kosmetyki na azs które naprawdę pomagają na takie zmiany. Mają dobre działanie łagodzące i mi pomogły.

wilhelmdilthey

Zobacz na https://www.ezebra.pl/, ostatnio zamawiałem tam z żoną, bo w końcu znaleźliśmy takie nieperfumowane. Ja wszelkich zapachowych kosmetyków nie znoszę, żona zresztą też nie przepada, a o dłonie jednak wypadałoby zimą zadbać, jeśli nie ze względu na wygląd, to chociaż dla samego komfortu. U mnie w tym okresie skóra potwornie się łuszczy, a w konsekwencji okropnie swędzi, dlatego bez odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia nawet nie myślę o wyjściu na mróz. Dobry krem do rąk to jak dla mnie jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków uniseks, dlatego na wszelki wypadek zawsze noszę ze sobą chociaż małą tubkę.

zoja80

A może problem leży po stronie zdrowia, i warto skosultować się z jakimś specjalistą w tej dziedzinie? https://derm-al.pl/pl/laserowe-leczenie-grzybicy-paznokci tutaj jest ciekawe centrum dermatologiczno-alergologiczne w Sopocie, które zbiera same dobre opinie wśród moich znajomych ale także w internecie, więc możesz sprawdzić w wolnej chwili.

betka

Są fajne kremy do rąk które dają rade, ale to kosztują troche wiecej niz takie zwykle.. moim zdaniem warto dopłacic i miec przynajmniej konkretny rezultat

kamaya

Szczerze? Niech tam kosztuje...jeśli ma dzialac to ja chetnie wypróbuje 🙂

betka

Ten jest spoko https://www.notino.pl/dermedic/linum-emolient-krem-regenerujcy-do-rk/ normalnie po 30 zł ale widze ze teraz mają promke, wiec opłaca się brać ;)

zoja80

Moja córka cierpiała na alergie pokarmowe, a moje próby samodzielnego leczenia okazywały się nieskuteczne. Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do Centrum Dermatologiczno-Alergologicznego https://derm-al.pl/pl/medycyna-specjalistyczna/alergologia-dzieci. Dzięki profesjonalnej opiece alergologa dziecięcego, nasza córka w końcu odzyskała zdrowie.

zoja80

Artykuł na temat zimowej pielęgnacji skóry https://estetico.pl/zima-a-pielegnacja-skory-jak-o-nia-zadbac jest niezwykle przydatnym źródłem informacji dla wszystkich, którzy borykają się z problemem suchej i pękającej skóry w okresie zimowym. Autor w przystępny sposób omawia skutki niskich temperatur i suchej atmosfery na naszą skórę oraz udziela cennych wskazówek dotyczących odpowiednich nawilżających i ochronnych produktów do pielęgnacji. Polecam poczytać

zoja80

Warto zauważyć, że pękająca skóra może być objawem atopowego zapalenia skóry (AZS). To przewlekłe schorzenie skóry, które często manifestuje się suchą, łuszczącą się i pękającą skórą. Jeśli dostrzeżesz tego typu objawy, zwłaszcza jeśli są one uporczywe lub powtarzają się, warto skonsultować się z lekarzem lub dermatologiem. Tutaj http://elblag24.pl/atopowe-zapalenia-skory-jakie-sa-objawy/ można zapoznać sie z tematem.