Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Własna firma - promocja

Zaczęty przez PabloPicasso, Październik 17, 2013, 08:03:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PabloPicasso

Jakie znacie skuteczne i niezawodne sposoby promocji własnej firmy na rynku lokalnym? Na co klient najbardziej zwraca uwagę i w jaki sposób wzbudzić jego zainteresowanie? W każdym dziale gospodarki konkurencja jest duża, co więc robić, by się jakoś wybić na rynku?

kaszka

dajesz na początek jakąś promocję, reklamujesz się gdzie się da i już. Często u mnie w mieście takie nowe firmy dają jakiś konkurs w lokalnym radiu gdzie można wygrać ich produkty czy też sponsorują jakiś konkursik jesli nie sprzedają mozliwych do zaoferowania produktów. sama w ten sposób zaczęłam chodzić do nowego salonu kosmetycznego bo raz wygrałam manicure i mi się spodobało i chodzę tam cały czas. Klienta ze mnie mają też 2 firmy od których dostałam kalendarze :)

ciri

Jasne, kalendarze to trochę niedoceniona forma reklamy, jednak skuteczna. Zauważyłam ostatnio , że coraz częściej firmy rozdają np. kalendarze książkowe 2014 w formie gratisu czy fantu konkursowego. Sama zastanawiam się czy by nie zamówić. Najtańsze kalendarze jakie znalazłam są tutaj:  http://www.prom.net.pl/ . Korzystał ktoś z tej firmy?

jedynka

Reklama w necie chyba najskuteczniejsza, udzielanie się na portalach społecznościowych, urządzanie promocji, może konkursów jak ktoś doradził. Reklama z kalendarzami wydaje mi się skuteczna, bo kalendarze zawsze są na czasie i przeważnie każdy ich używa.

kaszka

jeden z moich gratisowych kalendarzy robiła właśnie ta firma o którą pytasz ciri, powiem Ci że kalendarz pierwsza klasa, chyba byłabym gotowa więcej za niego zapłacić. zwłaszcza że korzysta się z takich dużo, ja tam muszę mieć wszystko zanotowane w jednym miejscu bo inaczej bym się nie połapała i nigdy nie pamiętała na którą fryzjer a kiedy z dzieckiem na badania.

zoja80

Dzięki za te wszystkie wskazówki. Część z nich okazała się bardzo przydatna. Moim biznesem, w którym dopiero startuję jest pieczarkarnia. Muszę zainwestować w takie urządzenia https://luckygrower.com/zbior/ . Wózki, regały, pojemniki czy stoły do ważenia pieczarek to niezbędne wyposażenie, bez którego trudno prowadzić hodowlę i jej zbiór.

mczay

Nie da się ukryć, że jest to ważna kwestia w firmie. Jeśli chodzi o prowadzenie firmy, to w dzisiejszych czasach niektóre czynności można oddelegować firmom zewnętrznym, np. płace. Można znaleźć ciekawe artykuły na ten temat w sieci, jeden z nich znajduje się tutaj https://police24.pl/pl/651_artykuly-sponsorowane/7968_jakie-czynnosci-obejmuje-outsourcing-plac.html

zoja80

Hej! Poszukuję firmy, która zajmie się wydrukiem wizytówek dla mojej nowo powstałej firmy. Zależy mi na najwyższej jakości produktu, ale również na korzystnej cenie. Czy macie jakieś doświadczenia z firmami drukarskimi? Czy ktoś współpracował z firmą https://www.openprint.pl/kategoria/wizytowki Chętnie poznam Wasze opinie i rekomendacje.

zoja80

Jak wiadomo komunikacja wewnętrzna jest jednym z kluczowych aspektów w procesie zarządzania zmianą https://betterworkplace.pl/blog/komunikacja-wewnetrzna-w-firmie-jak-sprawic-by-byla-efektywna/ . Za obieg informacji w firmie odpowiedzialni są w pewnym stopniu wszyscy pracownicy. Największy wpływ na komunikację wewnętrzną ma ścisłe kierownictwo firmy. Często w tworzenie komunikacji wewnętrznej zaangażowany jest działa marketingu lub dział komunikacji i PR. Kluczową rolę odgrywa także kadra średniego szczebla – kierownicy działów i małych zespołów, którzy lepiej lub gorzej przekazują wiedzę swoich podwładnym, szeregowym pracownikom firmy. A jak jest u Was?