Aktualności:

Forum ABoard.pl ponownie funkcjonuje!

Menu główne

Jaka karma dla królika

Zaczęty przez Zadra, Maj 29, 2020, 09:21:06 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zadra

Czy ktoś moze jest posiadaczem królika miniaturki?
Jaką karmę polecicie?

Wilm

Mlecz i koniczynę w lato i na wiosnę w chłodniejsze dni sałatę i cykorię, czasami marchewkę.
Jego karma to Prestige; Versele-lage; Duo chinchilla (woli karmę dla szynszyli niż dla królików, bo jest drobniejsza).
I jedyne ustępstwo z mojej strony, dostaje jednego herbatnika dziennie Brick wall
Po tym jak mój królik często chorował przez przejedzenie (a u królika jest to bardzo niebezpieczne), zaczęłam szukać w necie przyczyny odnalazłam, świetną stronę i z przerażeniem stwierdziłam, że przez moją niewiedzę zabijam powoli swojego królika. Niestety mieszanki owocowe i warzywne, które są często w sklepie są bardzo niezdrowe dla królików. Tą którą teraz ma bardzo mu służy
Przypomniało mi się jeszcze, że jak był mały to dawaliśmy mu orzechowe groszki w czekoladzie od których się bardzo uzależnił, potrafił nawet wyrwać je z ust, po nich był bardzo nerwowy, dlatego przestaliśmy je mu dawać. Później okazało się, że króliki nie trawią cukrów złożonych. Jedyne cukry jakie mogą spożywać to cukry proste (w owocach), ale też w małych ilościach.
Dobrze jest na pewno zaopatrzyć się w dobre pozycje weterynaryjne: https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Weterynaria,2195971,k.html Można tam poczytac fachowo o karmach.

kaszka

Jako karmę uzupełniającą dla królika można stosować olejki z CBD takie jak znajdziecie w ofercie https://hempets.pl/ . Mają one pozytywne działanie na układ nerwowy, serce, poprawiają apetyt czy łagodzą nudności. Warto podawać profilaktycznie i wspomagająco w leczeniu alergii i innych chorób.