Kowalczyk piąta na 10 km w Kuusamo

Zaczęty przez tomas585, Listopad 30, 2008, 02:00:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas585

CytatJustyna Kowalczyk zajęła w niedzielę w fińskiej miejscowości Kuusamo piąte miejsce na dystansie 10 km techniką klasyczną zaliczanym do Pucharu ?wiata biegach narciarskich. Zwyciężyła Finka Aino Kaisa Saarinen, która pokonała trasę w 28 minut i 16,4 sekundy.

Saarinen wyprzedziła o 3,8 s rodaczkę Virpi Kuitunen oraz o 7,3 s Norweżkę Marit Bjoergen. Dzięki temu objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej P?, z dorobkiem 205 punktów, przed Bjoergen - 160 i dotychczasową liderką Słowenką Petrą Majdic - 153.

Majdic, która w sobotę triumfowała w Kuusamo w sprincie, zajęła w niedzielę szóstą pozycję, tracąc do Saarinen 32,6 s. Tuż przed nią metę minęła Kowalczyk - 27,5 s, a wyprzedziła ją jeszcze Włoszka Marianna Longa - 15,3.

Najlepsza polska biegaczka od początku pucharowego sezonu prezentuje wysoką formę. Przed tygodniem była siódma na 10 km techniką dowolną w szwedzkim Gaellivare, a w sobotnim sprincie w Kuusamo zajęła trzecią pozycję.

Te starty dały 24-letniej zawodniczce pochodzącej z Kasiny Wielkiej 141 punktów i czwarte miejsce w rywalizacji o Kryształową Kulę. Wyprzedza w niej o jeden punkt Kuitunen.

W biegu na 10 km wystartowały jeszcze trzy inne Polki, ale żadnej nie udało się zdobyć punktów do klasyfikacji P?. Najlepiej z nich wypadła Sylwia Jaśkowiec, która zajęła 58. miejsce, tracąc do zwyciężczyni 2.65,5.

Pozostałe znalazły się na końcu stawki: Kornelia Marek była 73. - 4.02,7 straty, a Martyna Galewicz została sklasyfikowana na 75. pozycji - 4.49,5.