Derby Mediolanu: Ronaldinho bohaterem

Zaczęty przez Leonidas, Wrzesień 29, 2008, 06:05:02 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Leonidas

Mnóstwo walki, sporo sytuacji, dwie czerwone kartki i tylko jeden gol - tak wyglądały 269. derby Mediolanu, spotkanie zamykające piątą kolejkę Serie A. Zwycięsko z tego meczu wyszli występujący w roli gospodarzy piłkarze AC Milan.
Jedyną bramkę zdobył w 36. minucie Ronaldinho. Brazylijczyk otrzymał dokładne podanie od swojego rodaka Kaki i pięknym uderzeniem głową w "okienko" nie dał najmniejszych szans... innemu "Canarinho", Julio Cesarowi.

O ile pierwsza część meczu przebiegła pod dyktando ekipy Carlo Ancelottiego, po zmianie stron bliżej zdobycia gola byli "Nerrazzuri". Zlatanowi Ibrahimovicowi, Adriano i spółce zabrakło jednak precyzji.
Od 77. minuty podopieczni Jose Mourinho mieli utrudnione zadanie. Za niepotrzebny faul w środku pola drugą żółtą kartkę zobaczył Nicolas Burdisso i Inter musiał grać w dziesiątkę. Po pięciu minutach sędzia Emidio Morganti ponownie sięgnął po czerwoną kartkę. Tym razem pokazał ją Marco Materazziemu, który w tym momencie... siedział już na ławce rezerwowych, lecz zbyt głośno protestował przeciwko decyzjom sędziego.

W końcówce spotkania oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji do zdobycia gola. Najdogodniejszych nie wykorzystali Andrij Szewczenko i Adriano.

Porażka z Milanem jest dla Interu pierwszą w obecnych rozgrywkach. Poprzednio "Nerrazzuri" przegrali w 36. kolejce poprzedniego sezonu - 1:2 z... drużyną "Rossonerich".

Dzięki zwycięstwu Milan awansował na szóstą pozycję w tabeli. Ma dziewięć punktów, o jeden mniej od Interu, który spadł na czwartą pozycję. Liderem tabeli po pięciu kolejkach jest Lazio Rzym - 12 pkt.

AC Milan - Inter Mediolan 1:0 (1:0)
Bramka - Ronaldinho (36).
Czerwone kartki: Nicolas Burdisso (Inter, 77), Marco Materazzi (rezerwowy, Inter, 82).
Widzów: 80 tys.

AC Milan: Abbiati - Zambrotta, Maldini, Kaładze, Jankulovski - Gattuso (88-Bonera), Seedorf, Ambrosini - Kaka, Ronaldinho (84-Szewczenko) - Alexandre Pato (74-Flamini)
Inter: Julio Cesar - Maicon, Burdisso, Materazzi (59-Cruz), Chivu - Zanetti, Vieira (80-Stankovic), Cambiasso - Mancini (59-Adriano), Ibrahimovic, Ricardo Quaresma.

?ródło: sport.onet.pl