Forum Wielotematyczne Ogólnotematyczne ABoard.pl

Różne => Giełda => Wątek zaczęty przez: PabloPicasso w Marzec 11, 2013, 09:36:22 pm

Tytuł: Kursy dla poszukujących pracy
Wiadomość wysłana przez: PabloPicasso w Marzec 11, 2013, 09:36:22 pm
Jestem na ostatnim roku studiów, w czerwcu bronię magisterkę i powoli zaczynam rozglądać się za pracą. Wiem, że sytuacja na rynku pracy jest u nas nieciekawa a na każde stanowisko jest multum kandydatów. Nie jest łatwo się przebić bez odpowiedniego nastawienia i "kompletu" cech najbardziej pożądanych u pracownika.
Chciałbym się jak najlepiej przygotować do tego wyścigu szczurów ;) i moje pytanie brzmi: czy istnieją jakieś konkretne kursy, które szkolą przyszłych pracowników i pomagają zdobyć wymarzone stanowisko pracy?
Tytuł: Odp: Kursy dla poszukujących pracy
Wiadomość wysłana przez: jedynka w Marzec 12, 2013, 12:09:59 am
Nad tym, żeby zdobyć upragnioną pracę musisz sam popracować. Często decyduje nie tylko wiedza merytoryczna, doświadczenie czy kwalifikacje ale to "coś" co będzie decydujące o tym że pracodawca będzie chciał cię przyjąć. Czasem jest to sposób bycia, albo charyzma lub dobra energia a może to być poczucie humoru :)


Tytuł: Odp: Kursy dla poszukujących pracy
Wiadomość wysłana przez: kaszka w Marzec 13, 2013, 01:42:14 pm
wiem dokładnie o czym mówisz, bo jakieś 4 lata temu miałam podobnie, szukałam wymarzonej pracy ponad dwa lata, niestety dostałam ją "po znajomości" bo na rozmowach zawsze poległam, brakowało mi tego czegoś. Teraz natomiast pracuje w dziale przyjęć właśnie i rekrutacji na stanowiska i jedna z Pań podała mi link do konferencji z której sama kiedyś skorzystała (i pracę otrzymała, nie wiem ile wiedzy tam zdobytej zawdzięcza), ona jest w internecie za darmo, teraz będzie 26 marca o 20.00, wystarczy włączyć wtedy komputer:
http://www.kodatrakcyjnosci.pl/konferencja/ (http://www.kodatrakcyjnosci.pl/konferencja/)
Tytuł: Odp: Kursy dla poszukujących pracy
Wiadomość wysłana przez: kitka777 w Marzec 13, 2013, 02:28:50 pm
Dzięki za podsunięcie tego szkolenia.W życiu bym nie wiedziała,że takie szkolenie istnieje w Internecie.Na pewno z niego skorzystam,a zwłaszcza,że jest to za darmo. Nie można się poddawać w poszukiwaniu pracy,na pewno siła to podstawa.